CatchProbe

CatchProbe

Buzdağının Görünmeyen Kısmını Keşfedin!
 

CatchProbe ile Keşfetmeye Hazır Mısınız?

CatchProbe, elliden fazla açık kaynak veri kaynağından ve birden çok enterprise sağlayıcıdan beslenerek sürekli güncellenen bir içerik veri tabanına sahip bir "Threat Exchange" Platformu sunar.

 

Siber Tehdit İstihbaratı (Threat Intelligence) ve Siber Tehdit Paylaşımı (Threat Exchange) Nedir?

Organizasyonların, siber güvenlik savunma operasyonlarını desteklemek için birden fazla kaynaktan gelen tehdit verilerini gerçek zamanlı olarak toplamasına, ilişkilendirmesine ve analiz etmesine yardımcı olan bir teknoloji altyapısıdır.

Ayrıca siber tehdit istihbaratı paylaşımı, güvenlik ekiplerinin genel yada sektörel, organizasyonlarıyla ilgili tehditleri belirlemelerine ve paylaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmektedir.

 

Siber istihbarat ile ilgili daha fazlasını keşfedin, yakalayın, inceleyin, düzenleyin, yorumlayın ve paylaşın...

 

TAXII protokolü ile tüm SIEM'lerde...

TAXII protokolü desteği sunan tüm SIEM ürünleri ile anında entegre olabilmektedir.

 

STIX veri paketleri ve CybOX objeleri ile detaylar daima sizinle...

STIX veri paketleri ve CybOX objeleri ile, tüm indicator ve incident'lara ait detaylı bilgilere ulaşma imkanı sağlar.

 

DASHBOARD

CatchProbe

 

ORGANİZASYON YÖNETİMİ

Organizasyon yönetiminde kullanıcıları tanımlamak sınırsızdır. Ayrıca, bu modüldeki kullanıcı durumu güncellenebilir ve “TAXII” servis izinleri ve portal arayüzü düzenlenebilir.

Her kuruluşun özel bir organizasyon detay kartı vardır. Bu, “TAXII” servisine bağlantı için bilgi içerir.

PAYLAŞIM

Organizasyonumuzla diğer kuruluşlar tarafından paylaşılan koleksiyonlar “Sharings” ekranında görüntülenmektedir.

 

ABONELİK YÖNETİMİ

Abonelik Modülü tarafından varsayılan olarak ayarlanan bir veya daha fazla koleksiyon grubunun paylaşılması ve izlenmesi mümkündür.

 

İSTİHBARAT ARAŞTIRMA

“Siber İstihbarat Araştırma” modülüyle, kuruluşun anahtar kelime aramalarına göre belirli bir süre içinde (günlük, haftalık, aylık) kullanıcılara gönderilen bir rapor hazırlanır.

 

KANAL YÖNETİMİ

Kanal Yönetimi, tüm “Tehdit Değişimi” altyapısının yönetildiği yerdir. Dinamik hizmet tanımları ve sınırsız koleksiyon oluşturma özellikleri ile ilgili tüm sayfalar bu modülde bulunmaktadır.

Kullanıcılar, sistemdeki yeni kanalları tanımlayarak koleksiyonlarını gruplandırabilir ve aynı amaç için toplanan veya paylaşılan gösterge verileri bu kanallara bağlanabilir.

 

GÖSTERGE LİSTELERİ VE FİLTRELER

Gösterge listeleri, tanımlanmış hizmetler ve koleksiyonlardaki verilerin detaylı olarak görüntülenebildiği ve yönetilebildiği bir modüldür. Veri grupları, tarihler arasında filtreleme yaparak ve anahtar kelimeleri arayarak çalışılabilir.

 

Kullanım Alanları

Son yıllarda artan hacking, sosyal mühendislik, kamu kurumlarına yapılan saldırılar, bilgilerin yetkisiz kişilere ve medyaya ifşası gibi olaylar meydana gelmektedir. Kurumumuzun itibarı ve güvenliği için bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması zorunluluk haline gelmiştir. Yüksek riskli sektörlerde daha fazla ihtiyaç duyulan CatchProbe'un özel sektör ve kamu kurumlarında da önemi her geçen gün artmaktadır.

  • Kamu Kuruluşları
  • Savunma Teknolojileri
  • Havacılık
  • Bankacılık
  • Finans
Top