CatchProbe, birden çok enterprise sağlayıcı ve 50’nin üzerinde open-source veri kaynağı tarafından beslenerek içerik veritabanını sürekli olarak güncel tutan bir Threat Exchange platformu sunmaktadır.

Dağıtık bir mimari
Siber tehdit istihbaratı
Siber tehdit paylaşımı

CatchProbe Nedir?

CatchProbe, birden çok enterprise sağlayıcı ve 50’nin üzerinde open-source veri kaynağı tarafından beslenerek içerik veritabanını sürekli olarak güncel tutan bir Threat Exchange platformu sunmaktadır. Veri erişiminde TAXII protokolünün implemente edildiği, STIX veri formatları ve CYBOX objeleri ile veri transfer imkanı sağlayan, dağıtık bir yapıda tasarlanarak dikeyde ve yatayda ölçeklendirilebilme yeteneğine sahip bir proje olarak karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca tüm bu teknik altyapısının yanında, kullanıcı dostu bir arabirim ile, dinamik service-binding özelliğinde; servis, koleksiyon ve indicator yönetimi yapılabilmesini sağlayan ekranlarını da kullanıcılarına sunmaktadır. Her koleksiyon için, dönemlik geçmişler (historical / recently) yada tüm verilere erişimi sağlayan API ve kullanıcı arayüzleri sağlayarak, organizasyon bazlı istihbarat paylaşımı yapabilmenin de ötesine geçmektedir. Bunun yanında, sınırsız olarak sağlanabilen ücretli ve ücretsiz abonelikler ile, kurumların tüm siber istihbarat bilgilerinden de haberdar olabilmesini amaçlamıştır. Ayrıca, geliştirilen siber istihbarat araştırması modülü ile, anahtar kelimeler bazında periyodik (günlük, haftalık, aylık) olarak istihbarat araştırmalarının da yapılabilmesini sağlamaktadır.

Özellikleri

CatchProbe Threat Exchange

Kullanıcı dostu arabirimler

Kullanıcı dostu bir arabirim ile, dinamik service-binding özelliğinde; servis, koleksiyon ve indicator yönetimi yapılabilmesini sağlayan ekranlarını da kullanıcılarına sunmaktadır.

Zamanlanmış veri setleri

Her koleksiyon için, dönemlik geçmişler (historical / recently) yada tüm verilere erişimi sağlayan API ve kullanıcı arayüzleri bulunmaktadır.

Siber istihbarat araştırmaları

Geliştirilen siber istihbarat araştırması modülü ile, anahtar kelimeler bazında periyodik (günlük, haftalık, aylık) olarak istihbarat araştırmalarının da yapılabilmesini sağlamaktadır.

Başlamak için hazır mısın?

İletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçerek, tüm sorularınıza cevap bulabilir aynı zamanda demo talebinde bulunabilirsiniz.